Gerçekleşen hayaller

BİRAZ KÜLTÜR
BİRAZ SANAT

Gerçekleşen hayaller

İpek Şenoğlu’nun adını duymuşsundur mutlaka. Peki Wimbledon’ı duydun mu? Wimbledon, dünyanın en eski ve en önemli tenis turnuvası. İşte İpek’in önemi de burada ortaya çıkıyor zaten. İpek Şenoğlu bu önemli turnuvaya girmeyi başarmış bir tenisçi. Üstelik bu onun çocukluk hayali.
 

Başta herkes gülüp dalga geçse de o vazgeçmemiş ve hayaline doğru ilerlemiş. Yüzme, basketbol, futbol gibi sporlarla da ilgilense de tenisin yeri ayrıymış. 12 yaşında Wimbledon’da oynayacağım demiş ve yıllar sonra gerçekten de bu önemli turnuvada yerini almış.
 

 

 

İpek, 4 yaşından günümüze kadar süren spor hayatında aldığı şampiyonluk ve derecelerle Türk sporunun en başarılı sporcularından biri.
 

2004 yılında dünya sıralamasında kazandığı puanlar sayesinde Grand Slam’lere katılabilen ilk Türk kadın tenisçi olmuştur. Dünyanın en başarılı tenisçilerinin katılabildiği Grand Slam turnuvalarında ülkemizi başarıyla 5 yıldır temsil eden İpek Şenoğlu, Amerika Açık Tenis Turnuvası’nda 3. tur oynayarak dünyanın ilk 16 takımı arasına girmiş, 2005 Avustralya Açık tenis turnuvasında ise ikinci tura atlamış.
 Sen İpek Şenoğlu’nu tanıyor musun? Bu kadar başarılı bir sporcu olmak ister miydin?
 

Bu bölümde başka hangi sporcuları görmek istersin? Önerilerini bekliyorum…